Home › Sprawdź - Naprawa uszkodzonych klawiatur

Sprawdź - Naprawa uszkodzonych klawiatur

Jedną z czynności przy użytkowaniu klawiatury w laptopie ma okazję okazać się wymiana klawiszy. Nie jest to, co zgodność z rzeczywistością częsty manewr i w zasadzie mowa tutaj o działaniu będącym przyczyną niepożądanego skutku. Uszkodzenie takie może się zdarzyć oraz zazwyczaj jest to jakaś mechaniczna usterka. Jeżeli gra toczy się o klawisze do laptopa to dopuszczalna jest ich wymiana.

Zarówno wszystkich, jak oraz każdego z oddzielna.

W Internecie jest wiele tego typu propozycji. Wiele tu zależy od typu uszkodzenia.

Jeżeli na przykład klawiatura taka się zaleje i przyciski nie będą łączyć to w zasadzie najporządniej jest nabyć nowiutką klawiaturę.

Jednakowoż w pewnych momentach warto zaoszczędzić te przysłowiowe „kilka groszy” i spróbować samemu taką usterkę wyeliminować. W tym celu wypada zdjąć część, bądź również wszystkie klawisze. Manewr ten jest dość pospolity. Należy tu się posłużyć jakimś cienkim przedmiotem do podważenia klawisza, uważając przy tym, by go nie uszkodzić. Pozostałe będzie już łatwiej wyjąć.

W owym czasie to wolno osuszyć również płytę, jak i każdy klawisz z osobna, wyczyścić ją na sucho (nie opuszczając jakichkolwiek paprochów) i zainstalować klawisze na nowo. Klawisze do notebooka nie różnią się niemalże od tych z klawiatur do komputerów stacjonarnych. Są to właściwie trzy komponenty, a zatem mocowanie, gumka oraz sam klawisz. Jeżeli wymieniamy taki przycisk, należy uprzednio spowodować, czy wszystko będzie pasować do zaczepów pod klawiszami. Wolno nabyć zarówno klawisz, jak i samo mocowanie. Tu wypada się zorientować jaka jest propozycja danej firmy. Ma prawo być tak, że pozyskamy dwa rodzaje rozmaitych mocowań do tego samego klawisza..


<< Poprzedni
Następny >>